HK 2016 Trebišov - 16.02.2022 19:56:06

Aj v druhom zápase prelínačky víťazstvo

25 rokov od založenia seniorského hokeja v Trebišove.

15. februára 1997 pokračovala prelínacia časť o postup do prvej ligy druhým kolom. Naši hokejisti cestovali do Zlatých Moraviec, kde družstvo Slažan hralo svoje domáce stretnutia. Stretli sa víťazi západnej a východnej skupiny, ktorí v predošlom kole svoje stretnutia vyhrali. Vo vyrovnanom dueli záver bol dramatický. Domáci v 57.minúte vyrovnali na 3:3, no v 59.minúte po prihrávke Mihaľa Pulščák upravil na 3:4 a potvrdil, že vojaci si odnášajú zo západného Slovenska dva body. Pikantériou stretnutia bolo, že šatne sa nachádzali cca 150 metrov od klziska.

HK 63 Retír Slažany – HK VTJ WAGON Slovakia Trebišov 3:4 (0:0,1:2,2:2)
Góly TV: Hančár 2, Mihaľo, Pulščák
Zostava: Škrak - Bučko, Pulščák, Maščeník, Kolibár, Leško, Regenda - Vanca, Andrejov, Orosz - Hančár, Mihaľo, Nižník - Štefani, Dolný, Kačír - Šutjak, Stano.

3.kolo naplánované na 22.2. si Trebišovčania predohrali cez týždeň. 19.2.1997 privítali HC Prievidza. Hostia nekládli domácim veľký odpor, domáce víťazstvo mohlo byť ešte vyššie. O štyri dni neskôr sa všetky hokejové oči na Slovensku upierali práve do Trebišova...

HK VTJ WAGON Slovakia Trebišov- HC Prievidza 7:2  (3:1,3:1,1:0)
Góly TV: Dolný, Orosz, Pulščák, Bučko,Andrejov, Hančár, Nižník
Zostava: Škrak- Bučko, Maščeník, Regenda, Pulščák, Leško, Kolibár - Vanca, Andrejov, Orosz - Nižník, Mihaľo, Hančár  - Štefani, Dolný, Kačír - Stano, Šutjak, Kanóc